Stadnina Koni

   

 

Stadnina Koni „Hiromacja”

W pobliżu  „Pensjonaciku Ogrody” znajduje się Stadnina Koni „Hiromacja”. Corocznie są organizowane Półkolonie Letnie dla dzieci od 7 do 15 lat. Podczas zajęć można nauczyć się jeździć konno od podstaw lub miło spędzić czas na jeżdżeniu końmi dla dzieci już zaawansowanych w technikach jazdy. Zajęcia mają charakter rekreacyjny, gdzie dzieci poprzez zabawę szkolą swoje umiejętności jazdy na koniach. Bardzo ważny jest też kontakt ze zwierzętami w stajni i bliskość natury.

Wypoczynek jest pod patronatem Śląskiego Kuratorium Oświaty i Wypoczynku i spełnia wszystkie wymagania wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Kadra wychowawcza półkolonii jest wykwalifikowana i doświadczona.

 

Zaplanowanych jest 8 turnusów, każdy  z innym programem:


I. 30.06 – 04.07.2014
II. 07.07 – 11.07.2014 – dla jeźdźców zaawansowanych
III. 14.07 – 18.07.2014
IV. 21.07 – 25.07.2014
V. 28.07 – 01.08.2014
VI. 04.08 – 08.08.2014 – dla jeźdźców zaawansowanych
VII. 11.08 – 15.08.2014
VIII. 18.08 – 22.08.2014

Każdy turnus trwa 5 dni: od poniedziałku do piątku w godz. 08.00 – 16.00.
W każdym dniu półkolonii, uczestnik będzie brał udział w jednej solidnie przeprowadzonej nauce jazdy konnej. Jeżeli chciałby 2 lekcje jazdy konnej, istnieje taka możliwość  po wcześniejszym zgłoszeniu i dodatkowej opłacie 30,00 zł za jazdę.

 

Będą także profesjonalne wykłady multimedialne z zakresu hipologii i jeździectwa, które poprowadzą instruktorzy naszej stajni, a także prace porządkowe w stajni, czyszczenie siodeł, pielęgnacja koni…

Podczas  turnusu dzieci i młodzież będą miały zajęcia dodatkowe związane ze sztuką. Poprowadzi je Pani  Agata Jackiewicz, która ma niezliczoną ilość pomysłów. Zdradzimy tylko, że będą zajęcia w glinie, gipsie, dzieci nauczą się same robić klej i naturalne farby z roślin, będą zajęcia ze sztuki kamuflażu, tworzenie instalacji przestrzennych, projektowanie strojów i pokaz mody na czerwonym dywanie itd…. Młodsze dzieciaki zabawią się w Indian…

 

Większość czasu dzieci spędzą na świeżym powietrzu, gdzie będą miały dużo zajęć ruchowych. W razie niepogody, stajnia posiada 2 duże sale. Zajęcia w glinie i gipsie będą odbywać się w kameralnej, starej stodole.

W czasie pobytu na półkoloniach, dzieci mają zapewnione pełne wyżywienie: śniadanie, obiad 2-daniowy, podwieczorek i napoje. Posiłki są świeże i bardzo smaczne.

Program każdego turnusu będzie inny i będzie zależał od wieku, zainteresowań, poziomu jazdy konnej Uczestników

Dwa turnusy tj:  II  i  VI są zaplanowane dla samodzielnie jeżdżących dzieci, które ukończyły 9 lat i zostaną zakwalifikowane na turnus przez instruktorów naszej stajni. W czasie turnusu, każdy z uczestników odbędzie 1 profesjonalny trening z zaproszonym, doświadczonym trenerem jeździectwa
W piątek, na zakończenie każdego turnusu, o godz. 16.00 planujemy uroczyste zakończenie z udziałem rodzin, na którym dzieci pokażą nam swoje umiejętności jeździeckie, prace artystyczne…. otrzymają pamiątkowe dyplomy.

 

Cennik za 1 turnus:
470,00 za turnus II i VI - dla jeźdźców zaawansowanych (Szkółkowicze – 430,00 zł)
420,00 zł za turnus półkolonii

Zniżki:
dla Szkółkowiczów naszej Stajni – 380,00 zł
dla Uczestników, którzy po raz kolejny biorą udział w półkoloniach naszej stajni – 400,00 zł
rodzeństwo – 400,00

Nie ma żadnych kosztów dodatkowych

Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu na turnus decyduje kolejność zgłoszeń i wpłacenie zaliczki w wysokości 150,00 zł za turnus, która jest bezzwrotna, gdyż stanowi rezerwację miejsca w grupie półkolonijnej i blokuje miejsce innym dzieciom. W przypadku rezygnacji z udziału w półkoloniach, można na swoje miejsce znaleźć innego uczestnika i wówczas zaliczka nie przepada. Wpłaty można dokonać osobiście w stajni lub na konto.

Krystyna Pedryc,
+48 604-952-214
+48 606-808-216

Po za półkoloniami jest również stała oferta:

Profesjonalne treningi skokowe i ujeżdżania pod okiem wykwalifikowanych trenerów.
Jazda rekreacyjna na maneżu i w terenie pod okiem instruktora jeździectwa


W stajni prowadzą treningi Pan Paweł Przybyła i Pani Natalia Pyczak

Jazda dla początkujących (lonża)
Pierwsze lekcje zaczynają się od nauki czyszczenia i siodłania konia. Następnym etapem jest nauka jazdy konnej pod czujnym okiem instruktora, który prowadzi konia na lonży (parcianej taśmie), dzięki czemu początkujący jeździec może czuć się bezpiecznie i swobodnie. Lekcje te mają na celu wyćwiczenie równowagi i swobodnego dosiadu oraz zdobycie podstawowych umiejętności umożliwiających kierowanie koniem.

Jazdy maneżowe
Podczas jazd na maneżu, początkujący uczą się samodzielnie panować nad koniem, zaś bardziej doświadczeni jeźdźcy doskonalą umiejętności własne i konia. Jazdy maneżowe przygotowują również do skoków przez przeszkody.

Jazdy w terenie
Osoby samodzielnie jeżdżące, dobrze panujące nad koniem, mogą korzystać z wyjazdów w teren odbywający się po okolicznych lasach i polach. W czasie takich wycieczek można pokonywać nierówności terenu, skakać przez przeszkody znajdujące się na drodze oraz podziwiać przyrodę. Widoki naszych okolic są bardzo malownicze a ponadto łatwo spotkać zwierzęta: sarny, zające, bażanty, kuropatwy…a nawet lisy i małe liski

Hipoterapia
dla dzieci i dorosłych. Zajęcia prowadzi Pani Estera Kuban, która posiada wymagane uprawnienia. Wskazane jest zaświadczenie lekarskie z rozpoznaniem, ewentualnie skierowanie z zaleceniami. Proponujemy turnusy rehabilitacyjne, które dają najlepsze efekty lecznicze. Zajęcia z hipoterapii prowadzone są na Idolu - koniu huculskim, z czystym rodowodem, który jest małym czarodziejem i już po kilku jazdach widać efekty terapii.

Oprowadzanie dla dzieci
Dla milusińskich, do 8 roku życia proponujemy "oprowadzanki" na koniu trzymanym przez instruktora. Bardzo ważne jest początkowe "oswojenie" małego dziecka z koniem. Pierwszy pozytywny kontakt sprawia, że dzieci te tracą lęk przed dużo większym od nich zwierzęciem oraz nabierają odwagi i samodzielności, co przekłada się następnie na codzienne doznania.

http://www.stajniahiromacja.pl